Herečka Andrea Růžičková: Každá role ve mně něco odkrývá. Těším se na potvoru

22. června 2022 14:02, Barbora Koubová

Andrea Růžičková (Profimedia), RádioZET.cz

Herečka a i dvojnásobná maminka Andrea Růžičková se proslavila v seriálu Vyprávěj. Co jí role v úspěšném hitu České televize dala? To herečka uvedla v rozhovoru pro rádio Z.

Andrea Růžičková si v těchto dnech užívá zasloužené ho volna a připravuje se na další seriálovou roli. „Od příštího týdne začínám točit seriál pro Primu, co točí Karel Janák. Na to se moc těším, protože s ním budu poprvé pracovat od doby Rafťáků. Budu hrát Slovenku. Bude to i negativní postava, z toho mám radost, protože mršky se hrají lépe,“ uvádí s tím, že práce na seriálech jí stále baví. „Mě baví každá práce. Vždycky totiž přináší něco nového a něco nového mě naučí i něco o mě samotné. Každá role ve mně něco odkrývá,“ říká.

Zásadní rolí byla pro Růžičkovou Eva Dvořáková v seriálu Vyprávěj. „Byla to pro mě herecká škola, protože jsem se všechno učila za pochodu. Určitě v mém srdci zanechala největší stopu,“ přiznává.

„S manželem jsme oba cíťové“ 

Půvabná rodačka ze Slovenska má dvě malé děti předškolního věku a veškerý volný čas věnuje rodině, která je u ni na prvním místě. Daří se jí ovšem najít čas i sama pro sebe? „Je to pro nás s manželem hrozně těžké, protože my jsme takové cíťové. Jako rodina se občas zamotáme ve svých emocích. Někdy nám chybí takový ten racionální přístup. Žijeme převážně na vesnici a když je to vyhrocené, alespoň jeden z nás jede do Prahy, tam se třeba sejde s kamarády a pak jede domů,“ uvádí.

Růžičková se kromě herectví věnuje i fotografii. „Foťák s sebou nosím téměř neustále. Nevýhoda je, že ale stejně pak fotí jen děti. Je to ale pro mě jistá druh terapie, vezmu si foťák a pozoruji svět přes objektiv,“ řekla v rozhovoru s moderátorkou Petrou Květovou Pšeničnou.

Válka s Ukrajinou se jí dotýká. Její rodina žije na Slovensku hodinu od hranic s Ukrajinou. ,,Ze začátku to bylo krušné, ale nedá se nic dělat. Musíme se s tím naučit žít. Každý den počítám s tím, že kdo může a bude potřebovat, přijede za námi do Prahy. Můj bratranec je jako voják na hranicích s Ukrajinou, o to víc se nás situace dotýká.”