Účast v porotě Peče celá země byla pro mě zcela novou rolí, říká Míša Landová

27. května 2022 14:15, Lenka Skrzeczková

Míša Landová, <p>Míša Landová. (Foto: Profimedia)</p>

Hostem na Rádiu Zet byla food blogerka, lektorka cukrářských kurzů, cukrářka, velká milovnice makronek a porotkyně z pořadu Peče celá země Míša Landová. V rozhovoru prozradila, jak náročné bylo dělat porotkyni, jestli bude třetí řada cukrářské show a jak se z kanceláře dostala k profesionální cukrařině.

Landová nikdy cukrářské výtvory nehodnotila, účast v porotě Peče celá země tak byla pro ni zcela novou rolí. „Nikdy jsem se s podobným projektem nesetkala,“ uvedla s tím, že nejpříjemnější bylo na celém pořadu ochutnávání dobrot, které soutěžící upekli. „Samozřejmě důležité bylo objektivně hodnotit, spravedlivě posoudit nejen vzhled, chuť, ale i dodržení zadání,“ dodala. Nikdy tak nechtěla někoho srazit na kolena, když se mu zrovna něco nepovedlo.

Společně s Pepou Maršálkem, druhým porotcem a štábem se podílela na zadání pro soutěžící a vymýšlela, co budou péct. „Byl to takový kolektivní výběr. Hromadně jsme vlastně vybírali 36 finálních receptů,“ říká Landová. Každý finalista pak dostal dva úkoly. „Byla to osobní, kreativní výzva. Technickou opravdu do poslední chvíle nevědí, ale v té osobní, kreativní jsou jejich recepty,“ uvedla. Každý soutěžící tak musel s předstihem odevzdat recept ještě před natáčením, aby se mohly nakoupit všechny potřebné suroviny a pomůcky na pečení.

Během spolupráce s Pepou byla Míša nervózní. „Ale spolupracovalo se mi s ním velmi dobře. Je to nejen skvělý cukrář, mistr ve svém oboru, ale také příjemný, sympatický člověk. Během celého natáčení mě podporoval,“ řekla. Dodala, že zatím není jasné, zda se mohou diváci těšit na třetí řadu Peče celá země. „Řeší se schválení, protože každá řada se kupuje zvlášť, protože je to licenční pořad britské televize.“

Z kanceláře k cukrářskému řemeslu

Než se vrhla po hlavě do cukrářské profese, Landová pracovala v kanceláři jako logistka. „V roce 2019 jsem našla odvahu, kdy jsem odešla po deseti letech ze společnosti,“ popsala. Devátým rokem také píše svůj blog a pořádá kurzy pro cukrářské amatéry.

Kdo by si myslel, že Míša pekla od mala, je na omylu. K intenzivnímu pečení se dostala až v dospělosti. „Nebyla jsem ten typ dítka, které by jako malé přihlíželo mamince pod ruce a chtělo to zkoušet. Samozřejmě u nás doma se vždycky peklo na víkend,“ uvedla. „Velký zlom byl u mě, když se objevily potahované dorty. Ty mě tehdy velmi uchvátily a zároveň jsem začala sledovat zahraniční food blogy zaměřené na pečení. Bavilo mě to pročítat, zkoušet si podle nich recepty. Tenkrát jsem si říkala, že by bylo fajn mít takový blog, protože jich nebylo zase tolik. Tak jsem to zkusila a netušila jsem, že se to dostane tam, kam se to dostalo,“ doplnila.