Interview rádia Z

Andrea Wolfová: Svíčky miluju. Tu vůni a teplo k životu potřebuju, každému bych to doporučila

8. října 2021 21:24, Hana Vítková

Rádio Z

Andrea Wolfová se celý život profesně věnovala PR a novinařině. Po čtyřicítce se ale rozhodla pro změnu a začala vyrábět svíčky. Dnes s kolegyní a kamarádkou provozuje e-shop. „Narodila jsem se na dušičky, takže svíčky mě provází od narození a jako každá holka svíčky miluju. Z obyčejného dortu udělají dort narozeninový, z každého posezení udělají hned lepší příležitost,“ vysvětluje Wolfová.
Využití a význam svíček je ale mnohem širší. Provázejí řadu rituálů, jsou úzce spojeny s mnoha náboženstvími. Už staří Egypťané vyráběli 3 tisíce let př. n. l. svíčky ze včelího vosku. Ve středověku se svíčky používaly například také jako hodiny. Wolfová v Interview Hany Vítkové přiznala, že si neumí představit den bez svíčky. „Oheň je živel. To teplo, tu vůni opravdu k životu potřebuju. Každému bych to doporučila. Je to naděje, je to život,“ říká Wolfová.

Na e-shopu Dobrý svět(lo) prodává svíčky vyrobené ze sójového vosku. „Chtěly jsme nějaký, který dlouho vydrží a je bezpečný pro přípravu i pálení a který je přírodní,“ vysvětluje Wolfová. Sójový vosk je obnovitelný zdroj a je rozpustný ve vodě. Hoří navíc při nižší teplotě, takže lze použít i méně pevné sklo, než které je potřeba třeba pro parafínovou svíčku. „Uvolňování olejů při aromaterapii funguje i fyzicky. Třeba skořice je strašně dobrá na přemýšlení a prohřátí celého organismu, citrónová tráva je dobrá na oživení a bolesti hlavy, levandule je výborná na spaní a uklidnění,“ dodává Wolfová.

Hostem v Interview Hany Vítkové byla Andrea Wolfová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat