Zprávy rádia Z

Andrej Babiš pro Rádio Z: Evropský parlament je zbytečná instituce, která nás jen stojí peníze. Piráti jsou promigrační multikulturní uskupení, to nejsou politici ale aktivisti, kteří chtějí rozvrátit naši zemi.

10. června 2021 14:46, Matin Karlík

Rádio Z

Andrej Babiš dnes v rozhovoru pro Rádio Z uvedl, že Evropský parlament je zbytečná instituce, která nás jen stojí peníze. Piráti jsou podle premiéra promigrační multikulturní uskupení, které chce rozvrátit naši zemi. Reagoval tak na rozhodnutí Evropského parlamentu a schválení rezoluce kritizující střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

"Tyhle zoufalci pomlouvají Českou Republiku. Já žádný střet zájmů nemám. Jsou to nesmysly. Evropský parlament je zbytečná instituce, která nás jen stojí peníze. Nech si lidi vylustrují na sítích kdo to je(Zdechovský). Je to zase takové plácání, které nemá žádný efekt na nikoho. Piráti jsou promigrační multikulturní uskupení, to nejsou politici ale aktivisti, kteří chtějí rozvrátit naši zemi. My jsme svrchovaná země, "doslova uvedl premiér v rozhovoru pro odpolední vysílání Rádia Z.

Pro rezoluci hlasovalo 505 europoslanců, proti bylo 30 a zdrželo se 155. Rezoluce navazuje na dubnové zveřejnění konečné auditní zprávy komise, podle které je Babiš ve střetu zájmů, neboť nadále ovládá holding Agrofert, který vložil do svěřenských fondů. Firma proto nemá podle auditorů nárok na dotace ze strukturálních fondů EU. "Začalo to u LEX BABIŠ, vymyslel to Sobotka s Kalouskem. Obětoval jsem 10 let svého života abych v této zemi něco změnil. Politikou jsem se nikdy neživil. Jsou to všechno nesmysly. Opozice zapojila evropské struktury aby napadaly Babiše," dodal premiér pro Rádio Z.  

Poslechněte si celý rozhovor pro odpolední vysílání Rádia Z.

Odebírat