Ranní host

Babeta Schneiderová: Nemáme velkého sponzora, lidi jsou zkrátka úžasní a chtějí nám pomáhat

23. listopadu 2021 14:52, David Rathous

Rádio Z

Díky prvnímu charitativnímu ročníku Běhu Advenťáka se podařilo vybrat přes 90 tisíc korun. Finanční prostředky, které se díky tomu získají, míří rodinám dětí se znevýhodněním. Navíc Adventní běhání přináší další benefit, propojuje účastníky prostřednictvím sportovních aktivit. Akce pokračuje i v roce 2021. Za celým projektem stojí Babeta Schneiderová, která v době pandemie koronaviru pomáhá i v další oblasti, snaží se ubytovat lidi bez domova.
“Běhat s námi může úplně každý, i ten kdo začíná. Třeba indiánsky, to znamená prokládat chůzi s během. Stačí se zapojit na facebookové platformě, kterou máme,” říká držitelka letošního ocenění Via Bona, které uděluje Nadace Via jednotlivcům nebo firmám za počiny ve filantropii. “Od 1. do 25. prosince minimálně 30 minut běháme. Naše kilometry se pak mění v peníze, sponzoři totiž zaplatí naběhané kilometry,” doplnila. 

I to řekla ve vysílání rádia Z v rozhovoru s moderátorkou Petrou Květovou Pšeničnou Babeta Schneiderová. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:  

Odebírat