Zprávy Rádia Z

Babiš pro Rádio Z: Je tu velká obava, že může dojít ke zneužití prezidentových pravomocí. Mynář dělá velkou chybu, že hned nerezignoval

19. října 2021 16:50, Matin Karlík

Rádio Z

Předsedové sněmovních stran včetně šéfa hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše se dnes odpoledne sešli v Senátu, aby s jeho vedením probrali postup při předání prezidentských pravomocí kvůli indispozici Miloše Zemana. „Je tu velká obava, že může dojít ke zneužití prezidentových pravomocí. Kancléř Mynář dělá velkou chybu, že hned nerezignoval,“ řekl Babiš.
Premiér by podle svých slov s hlasováním o zbavení prezidenta pravomocí počkal až do prosince. „Pan prezident není teď na řadě. Nevím, proč s tím návrhem teď Senát spěchá,“ řekl premiér v odpoledním vysílání Rádia Z. A dodal, že důležité je, aby prezidentovy pravomoci nikdo nezneužil. „Proto jsem vyzval pana kancléře Mynáře, aby kvůli zklidnění situace odstoupil,“ vysvětlil Babiš. Moderátor Martin Karlík se Babiše ptal také na schůzku předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) s prezidentem. „Já jsem mu vynadal. Bylo to úplně zbytečné, vůbec tam neměl chodit,“ dodal premiér.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Odebírat