Interview rádia Z

Během pandemie se ukázalo, kdo má dobré srdce, říká šéfredaktorka Malostranských novin Monika Höppner Zaťková

22. října 2021 20:22, Hana Vítková

Rádio Z

Monika Höppner Zaťková je šéfredaktorkou Malostranských novin, které vychází už 12 let. Na jejich vzniku má ale podle Höppner Zaťkové největší zásluhu její manžel, který nedávno zemřel. „12 let jsem se od něj učila a jsem ráda, že jsem byla u tak dobrého učitele,“ říká Höppner Zaťková. S vydáváním novin teď pokračuje sama. 
„Ondra byl renesanční člověk a měl rád příběhy, ty ho provázely celým životem. Noviny měl moc rád a dělal pro ně maximum,“ vzpomíná Höppner Zaťková. K prvotní myšlence ale jejího muže přivedl lékař během prohlídky. „Naším mottem vždy bylo: Pište si tyto noviny sami. Takže když nám herečka Dana Syslová zavolala do redakce, že našla kočičku, která poté porodila čtyři koťátka, tak jsme o tom napsali článek. A všechna koťátky se udala,“ říká šéfredaktorka v Interview Hany Vítkové.

Velký prostor v Malostranských novinách dostávají tamní místní spolky. Mezi populární stálé rubriky patří například Servírky Malé strany. „Věnujeme se také nespravedlivým věcem. Když se někde staví něco, co je moc velké, je to divné a za hodně peněz, tak o tom píšeme,“ vysvětluje Höppner Zaťková. Během pandemie psaly Malostranské noviny také o nesčetných příbězích lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o něco, co dlouho budovali. Malostranské noviny jsou černobílé, vycházejí v nákladu 10 tisíc výtisků měsíčně. Jsou k dispozici zdarma na více než 50 odběrních místech na Malé Straně i jinde v Praze. Odhadovaná čtenost je 40 tisíc čtenářů.

Pozvání do pořadu Interview Hany Vítkové přijala šéfredaktorka Malostranských novin Monika Höppner Zaťková. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat