Dopolední host

Budu vystupovat proti diskriminaci, i když budu v té zvýhodněné skupině, říká advokát Tomáš Nielsen

4. ledna 2022 15:05

RádioZET.cz

„Na přelomu března a dubna roku 2020 jsem si začal všímat, že stát začíná zasahovat do základních práv, která jsme celou dobu předtím intenzivně hájili. Jde i o lidskou důstojnost,“ říká advokát z institutu Nielsen Legal. Ten se především poslední dva roky zaměřuje na lidi, kteří přijdou kvůli státním opatřením o práci nebo například odmítají očkování a testování.

„Strach je emoce, která tady vládne dva roky, zažíváme ústavní krizi, před pěti lety bych nevěřil, že se něco takového stane, vysmál bych se tomu.“ Denně se advokátovi Nielsenovi ozve sto až dvě stě lidí a není výjimkou, že jsou mezi nimi i zaměstnanci Policie České republiky, hasiči nebo vojáci.

Dle slov Tomáše Nielsena je potřeba zapomenout na rozdělování a vytváření dvou umělých skupin a vrátit se k podstatě. „Stát dva roky právo vůbec nezajímá,“ dodává Nielsen. Institut řeší i situace, kdy není rodič puštěn za dítětem do nemocnice, protože není testován. „A do společnosti takové rozdělování nepatří,“ uzavírá právník roku 2018 v oblasti práv informačních technologií.

Celý rozhovor moderátora Martina Karlíka s Tomášem Nielsenem si poslechněte zde:


Odebírat