Z Cup

Čeká nás těžká skupina. Šanci ale máme, nejedeme tam prohrát, říká Jaroslav Navrátil před Davis cupem

1. listopadu 2021 14:39, David Rathous

Rádio Z

Na přelomu listopadu a prosince se rozhodne o tom, kdo získá Davisův pohár. Na závěrečném turnaji nebudou chybět ani Češi. Kapitán českého výběru Jaroslav Navrátil si pro boj o salátovou mísu vybral tenisty Jiřího Veselého, Tomáše Macháče, Zdeňka Koláře, Jiřího Lehačku a Lukáše Rosola.
Navrátil v pořadu Z cup přiznal, že nominace na závěrečný turnaj obtížná nebyla. „První čtyři hráče jsem vybral podle žebříčku, s tím jsem žádný problém neměl. Rozhodoval jsem se pouze o tom, jestli jako pátého vyberu někoho z mladých hráčů, aby získal zkušenosti, nebo vezmu už zkušeného Lukáše Rosola,“ vysvětluje Navrátil v rozhovoru s moderátorem Janem Hlochem.

Pro Rosola nakonec rozhodla právě jeho zkušenost, ze které by český výběr mohl těžit při případné čtyřhře. Jeho nasazení po boku Jiřího Veselého je jednou z pravděpodobných variant pro čtyřhru, říká Navrátil. V minulosti už se ale také osvědčila dvojice Lehečka a Kolář. „Skupina je těžká, jak Francie, tak velká Británie jsou velice kvalitní týmy,“ připouští Navrátil. Největším favoritem na vítězství ve skupině bude podle něj Velká Británie. V systému hraném na dva vítězné zápasy a na dva vítězné sety má i český výběr naději na to, aby favorita zaskočil, věří Navrátil.

Poslechněte si rozhovor moderátora Jana Hlocha s kapitánem českého tenisového výběru Jaroslavem Navrátilem.

Odebírat