Interview rádia Z

Češi měli v zápase proti Belgii velký respekt. Chybí nám individuální kvalita, hodnotí bývalý fotbalista Švancara kvalifikaci MS

10. září 2021 13:49, Hana Vítková

Rádio Z

Česká fotbalová reprezentace v kvalifikaci na Mistrovství světa nejprve porazila Bělorusko 1:0. Následná porážka s Belgií 0:3 ale český výběr de facto připravila o reálnou naději na přímý postup na světový šampionát. „Trošku jsme dojeli na to, že chybí hodně kvalitních hráčů,“ řekl bývalý fotbalový útočník Petr Švancara. 
Některé individuální výkony v zápase proti Bělorusku byly ale podle Švancary povedené. Ten předvedl například Adam Hložek. Od týmu jako celku ale očekával Švancara větší kvalitu a vítězství označil za povinné. Zápas s Belgií ukázal Čechům zrcadlo. „Proti nám stála velká kvalita. Belgičani mají skvělý tým, v čele s Romelem Lukakem, který určitě patří mezi nejlepších deset útočníků na světě,“ dodal Švancara ve Sportovním interview Jana Hlocha. Českému týmu naopak nejvíce chyběl útočník Patrik Schick.

V odvetném zápase proti Bělorusku by se měl český tým dávat pozor především na rychlé protiútoky soupeře. Švancara očekává, že Belgie si už přímý postup na světový šampionát pohlídá. O druhé místo ve skupině zajišťující účast v baráži se porve Česko a Wales.

Hostem Sportovního interview Jana Hlocha byl bývalý fotbalový útočník Petr Švancara. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat