Interview rádia Z

České diváky zbožňuju. Mrzí mě, že v Troji nebudou, říká kajakář Jiří Prskavec

10. června 2021 13:01, Hana Vítková

Rádio Z

V pátek začíná v pražské Troji světový pohár ve vodním slalomu. Představí se zde také tři čeští reprezentanti, včetně dvojnásobného mistra světa Jiřího Prskavce, který byl hostem sportovního Interview Jana Hlocha. „Moc se těším. Mrzí mě, že to bude opět bez domácích diváků, které zbožňuju a kteří jsou nejlepší na světě,“ říká Prskavec.

Na květnovém mistrovství Evropy skončil Prskavec sedmý. „Myslel jsem si na lepší výsledek. Neřekl bych ale, že to pro mě bylo zklamáním,“ hodnotí kajakář. Připustil, že vzhledem k přípravě na olympiádu pro něj evropský šampionát nebyl tak důležitý. Důvodem slabšího umístění mohlo být i to, že Prskavec měl účast v Tokiu zajištěnou už před mistrovstvím Evropy. „Mám rád nervozitu. Nejlepší výkony podávám ve chvílích, kdy se o něco jede,“ vysvětluje Prskavec.

Olympijský kvalifikační klíč je neúprosný. Každý stát může v každé kategorii reprezentovat pouze jeden závodník.  To, že se Český svaz kanoistiky rozhodl udělat kvalifikaci v loňském roce, bylo podle Prskavce dobrým řešením. Na poslední olympiádě získal Prskavec bronzovou medaili. S jakými ambicemi pojede do Tokia? „Náš sport je nevyzpytatelný. Jde tam trochu možná i o štěstí. Chtěl bych zažít dobrou jízdu, po které si řeknu, že se mi opravdu povedla. Pokud se to povede v olympijském finále, tak budu spokojený bez ohledu na výsledek,“ dodává kajakář.

Rozhovor moderátora Jana Hlocha s kajakářem Jiřím Prskavcem si můžete poslechnout zde:

Odebírat