Z Cup

České házenkáře čeká na Mistrovství Evropy těžká skupina. Postup do další fáze bude obrovský úspěch, myslí si brankář Martin Galia

10. května 2021 14:39, Ondřej Kopa

Rádio Z

Čeští házenkáři znají své soupeře pro nadcházející Mistrovství Evropy. Utkají se se dvěma medailisty z lednového Mistrovství světa, stříbrnými Švédy a bronzovými Španěly. Dalším soupeřem bude Bosna a Hercegovina. Hostem sportovního magazínu Z cup byl brankář národního týmu Martin Galia. Moderátor Jan Hloch se ho ptal na to, jak vidí šanci týmu na postup z této těžké skupiny. „Beru tuhle skupinu jako výzvu. Bude to pro náš mladý tým obrovská zkušenost, kterou v budoucnu určitě zúročíme. Šance na postup existuje, i když není příliš velká,“ říká Galia. Klíč k postupu vidí ve vítězství nad Bosnou a Hercegovinou a jedním ze dvou favoritů nejen skupiny, ale celého šampionátu. Základní skupinu odehrají Češi v Bratislavě. Galia věří, že v hale už budou moct být diváci a že těch českých dorazí velké množství.

Hostem sportovního magazínu Z Cup byl brankář národního týmu Martin Galia. Poslechněte si jeho rozhovor s moderátorem Janem Hlochem. 

Odebírat