Byznys Romany Navarové

Cesta k úspěchu je náročná. Bez ambic kariéru neuděláte, říká členka představenstva ČEZ Michaela Chaloupková

21. června 2021 15:55, Romana Navarová

Rádio Z

Michaela Chaloupková je ředitelka divize správa a členka představenstva akciové společnosti ČEZ. Podle časopisu Forbes je jednou z nejvlivnějších Češek. V tomto prestižním žebříčku se přitom umisťuje už řadu let.

V pořadu Byznys na Rádiu Z Chaloupková prozradila, jaké to je být v této vybrané společnosti. „Jsem za to strašně ráda, velice si toho vážím. Zároveň mě to ale také zavazuje. Mám pocit, že nastavuju laťku nejen sama pro sebe, ale i pro okolí. Byla bych hrozně ráda, kdybych aspoň pro jednu ženu mohla být příkladem toho, že to jde,“ říká Chaloupková. Dodala, že má na mysli především to, že je možné udělat kariéru v energetické společnosti s právnickým vzděláním a že jde skloubit rodinu a práci. Sama má tři malé děti. I to, že jako žena může řídit velké týmy.

Moderátorka Romana Navarová se Chaloupkové také ptala, jaká je cesta k úspěchu: „Je náročná. Člověk opravdu musí chtít a být připraven na to, že bude platit určitou cenu. Ty věci prostě nejsou zadarmo. Musí hodně pracovat,“ dodává Chaloupková. Ženy přitom podle ní musí na cestě k úspěchu pracovat někdy více než muži, aby dokázaly, že na to mají. Pro dobrou kariéru jsou podle Chaloupkové nutné také ambice. 

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s Michaelou Chaloupkovou, ředitelkou divize správa a členkou představenstva akciové společnosti ČEZ.

Odebírat