Z Cup

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy prezentovali výtečně, chválí bývalý reprezentační trenér Zdeněk Haník

20. září 2021 16:02, David Rathous

Rádio Z

Čeští volejbalisté skončili na mistrovství Evropy osmí. Po senzační osmifinálové výhře nad olympijskými vítězi z Francie podlehli ve čtvrtfinále Slovincům. Podle bývalého reprezentačního nahrávače i trenéra Zdeňka Haníka podali všichni čeští reprezentanti výkon na hraně svých možností.
„Absolutorium za jejich přístup, za jejich hru i za jejich odvahu,“ řekl Haník ve sportovním magazínu Z cup. Šampionát ale podle něj ukázal, kde jsou limity českého týmu, přes které se už ale nemůže dlouho dostat. A to je podle Haníka úkol pro Český volejbalový svaz. „Ne, že by mě někdo překvapil, já je znám všechny od žáčků. Ale třeba Lukáš Vašina byl v týmu, který vyhrál juniorské mistrovství Evropy. Byl jsem trošku zklamán tím, jak hrál letos finále ligy trošku opatrně. Ale tady hrál naprosto odvážně. Z toho jsem měl radost,“ dodal Haník. Výborně podle něj zahrál také Jan Galabov nebo Adam Zajíček. Pokud jde o post nahrávače, tam českému týmu musí světoví hráči teprve dorůst, myslí si Haník, který byl hostem moderátora Jana Hlocha. Volejbal se v uplynulých letech posunul podle Haníka především v rychlosti. „Všechno se děje rychleji. To je hlavní fenomén nejen volejbalu, ale všech kolektivních her. Hráči jsou silově lépe připraveni,“ řekl Haník.


Poslechněte si rozhovor moderátora Jana Hlocha s bývalým nahrávačem i trenérem volejbalové reprezentace Zdeňkem Haníkem.

Odebírat