Zprávy rádia Z

Chtěli jsme komunikovat jiným způsobem. Nová lepší ČSSD nás ještě čeká, říká odcházející lídr jihomoravské kandidátky Štefan

27. července 2021 14:39, Matin Karlík

Rádio Z

Volební kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí včetně jejího dřívějšího lídra Břetislava Štefana. „Pokusili jsme se na jižní Moravě postavit novou kandidátku. Chtěli jsme komunikovat jiným způsobem bez otřepaných frází a okoukaných tváří,“ řekl Štefan v odpoledním vysílání Rádia Z. Na podrobnosti se ptal moderátor Martin Karlík. Centrální vedení strany na úkor Štefana dosadilo na místo lídra jihomoravské kandidátky statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku. Pro Štefana přitom hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku. „Pro nás tímto končí angažmá na kandidátce do Parlamentu ČR. Nevnímám to jako tragédii. Nová lepší ČSSD nás ještě čeká,“ dodává Štefan.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s odcházejícím lídrem jihomoravské kandidátky ČSSD Břetislavem Štefanem. 

Odebírat