Dopolední host

Dana Makrlíková před premiérou pořadu Mistři zahrad: Splnil se mi sen, na českém trhu takový program chyběl

3. září 2021 13:13, Ondřej Kopa

Rádio Z

Dana Makrlíková je televizní moderátorka a také zahradní architekta. Teď se stane tváří nového pořadu televize Seznam Mistři zahrad. A přiznala, že se jí tím splnil sen. Poté, co Makrlíková působila v pořadech Receptář nápadů na Primě a Polopatě v České televizi má nyní svůj úplně vlastní pořad.
„Dostala jsem nabídku a vlastně mi tím splnil celoživotní sen, protože na českém trhu chyběl pořad, kdy se v jednom díle promění zahrada. Diváci to mají rádi po celém světě a já jsem po tom tolik let toužila a najednou to přišlo,“ říká Makrlíková.

V každém díle tohoto pořadu proběhne proměna jedné zahrady od začátku do konce. Divák se dozví například rady jak správně pěstovat rostliny, ale i další tipy. „V každém díle navštívíme taky nějakou inspirativní zahradu. To znamená nějakou krásnou zahradu, která už je hotová a už několik let krásně kvete,“ vysvětluje Makrlíková. První díl poběží už v sobotu. Už Karel Čapek napsal knihu Zahradníkův rok o tom, jak se člověku dostane do těla záděrou virus zahradničení a že Češi jsou zahradničením promořený národ. „Myslím si, že jsme skuteční mistři zahrad a je spousta lidí, kteří ty zahrady naprosto milují a jsou jejich životem,“ říká Makrlíková, která byla dopoledním hostem Rádia Z. Ve studiu ji přivítal moderátor Ondřej Kopa.

V prosinci bude vyhlášena soutěž, ve které diváci vyberou vítěze. Makrlíková realizuje zahrady už patnáct let. Myšlenka na takový pořad jí poprvé napadla před deseti lety. „Mám za sebou stovky zahrad a zároveň jsem moderátor, takže to propojení je úplně ideální,“ dodává moderátorka. Velkým trendem v zahradnictví je podle Makrlíkové návrat ovocných stromů. Lidé chtějí děti naučit, že jablko neroste v supermarketu. Objevují se také skleníky nebo vyvýšené záhony. Lidé si také nově hodně uvědomují, že je nutné šetřit vodou, proto jsou trávníky redukovány. Trendem na zahradách začíná být také ohniště.

Hostem moderátora Ondřeje Kopy byla moderátorka a zahradní architektka Dana Makrlíková. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat