Interview rádia Z

Elitní světové tenistky se znovu utkají v Praze. Češky patří do okruhu největších favoritek, říká komentátor Marek Svačina

29. října 2021 13:13, Hana Vítková

Rádio Z

Příští týden vyvrcholí v pražské O2 areně ženská tenisová týmová soutěž Billie Jean King Cup. Ta navazuje na svého předchůdce Fed cup, zaznamenala ale řadu změn. Češky patří podle komentátora Marka Svačiny mezi největší favoritky turnaje. „Doma jim to vždycky šlo. Na dva vítězné body to bude ale trochu ošidné,“ upozorňuje Svačina.
Český tým bude mít podle něj velkou sílu i přes absenci Petry Kvitové a Karolíny Plíškové. Tahounem by měla být Barbora Krejčíková, očekává Svačina. Experti tuto akci označují za neoficiální mistrovství světa v tenisu žen. „Tak k tomu přistupuju, aby mě to ještě více vtáhlo. Je to týmová soutěž a Češi týmové soutěže milují. Když jsou tam fanoušci a fandí, tak člověk nemá problém s motivací. Těším se na to a jsem rád, že je to u nás,“ říká Svačina ve Sportovním Interview Jana Hlocha.

Svačina už komentoval celou řadu velkých tenisových akcí. Největší zážitek své kariéry ale prožil podle svých slov až v letošním roce. „Nikdy jsem nekomentoval grandslamové vítězství českého hráče. A to se povedlo letos na Rolland Garros, když vyhrála Barbora Krejčíková,“ přiznává komentátor. S oblibou ale také vzpomíná na triumfy českých tenisů v Davis Cupu i Fed Cupu.

Do tohoto ročníku Billie Jean King cupu nastoupilo 116 týmů, kvůli pandemii byl ale rozložen do dvou kalendářních let 2020 a 2021. Původně měl být dohrán už v červnu 2020. Soutěž navázala na změny herního formátu v mužském Davis Cupu. V červnu 2019 Mezinárodní tenisová federace oznámila, že dvě světové skupiny nahradil jednotýdenní finálový turnaj na neutrální půdě. Dosavadní Fed Cup byl přejmenován na Billie Jean King Cup v září roku 2020 na počest Americké tenistky a bojovnici za ženská práva Billie Jean Kingové.

Hostem moderátora Jana Hlocha ve Sportovním Interview byl tenisový komentátor Marek Svačina. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat