Byznys Romany Navarové

Elon Musk představil plány Tesly na vlastního robota. Měl by být přátelský, říká redaktor Primy Zoom Miroslav Honsů

8. září 2021 14:29, Romana Navarová

Rádio Z

Elon Musk představil nový směr společnosti Tesla, která je známá především díky svým elektrickým automobilům. Firma vyvíjí svého vlastního humanoidního robota poháněného umělou inteligencí podobné té, kterou Tesla využívá u autopilotů právě ve svých vozidlech.
Plány společnosti Tesla představil v byznysovém magazínu na Rádiu Z redaktor Primy Zoom Miroslav Honsů: „Takzvaný Tesla Bot by podle Muska měl být přátelský a také slabý a pomalý, aby se v případě potřeby dal velmi snadno přemoci. Lidem by měl pomáhat s nebezpečnými a také poněkud nudnými, repetitivními úkony.“

Tesla Bot by měl být 175 cm vysoký a 56 kilogramů těžký. Jeho relativně nízká hmotnost má přitom vycházet z lehkých materiálů použitých při výrobě. Místo obličeje má mít obrazovku, na níž se budou zobrazovat různé potřebné informace. Tesla Bot by mohl unést až 20 kilogramů a při nejvyšší rychlosti by měl dosáhnout 8 kilometrů za hodinu. Běžící člověk by ho měl tudíž nejen snadno dohnat, ale i předběhnout. Prototyp by Tesla chtěla vyrobit už v roce 2022.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s redaktorem Primy Zoom Miroslavem Honsů.

Odebírat