Interview rádia Z

František Straka: Fotbalová reprezentace má kvalitu. Věřím, že kluci do Kataru pojedou. Jsme schopní porazit kohokoliv

12. listopadu 2021 13:57, Hana Vítková

Rádio Z

Česká fotbalová reprezentace bojuje o mistrovství světa v Kataru. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se v průběžné tabulce nachází na druhém místě své skupiny. Podle trenéra Františka Straky má výběr velkou kvalitu. „Věřím tomu, že kluci na mistrovství světa do Kataru pojedou. Jsme schopni porazit opravdu kohokoliv,“ říká Straka.
Během své hráčské kariéry působil Straka především v pražské Spartě, později přestoupil do německé Bundesligy. „V roce 1979 jsem přicházel do Sparty, tím se mi splnil sen. Sparta je Sparta, zůstane pro mě navždy v srdci. Byly to krásné zážitky - devět let na Spartě a čtyři tituly,“ vzpomíná Straka. Na svém kontě má i bohatou reprezentační kariéru, v národním dresu odehrál 35 utkání. Zúčastnil se mistrovství světa 1990 v Itálii, kde bylo Československo vyřazeno ve čtvrtfinále Německem. „To je vrchol každého fotbalisty. Jako kluk jsem byl posedlý tím jednou to zažít a mně se to poštěstilo. Měli jsme úplně suprovou bandu, která táhla za jeden provaz. Bylo to skvělé,“ říká Straka.

V jednom utkání pak reprezentaci vedl jako trenér. V roce 2009 dovedl národní tým k vítězství 1:0 proti Maltě, šlo ale pouze o dočasné řešení. „Nebylo to jednoduché utkání. Bylo ale úplně úžasné, jakým způsobem se kluci prezentovali,“ popisuje trenér ve sportovním Interview Jana Hlocha. Přestože se po tomto zápase začalo spekulovat o tom, že by Straka na lavičce reprezentace mohl pokračovat, předsedou Fotbalové asociace ČR se posléze stal Ivan Hašek, který rozhodl o jeho konci.

Hostem moderátora Jana Hlocha ve Sportovním interview Jana Hlocha byl bývalý fotbalista a trenér František Straka. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat