Ranní host

Herečka Eliška Křenková: Na Letních shakespearových slavnostech se mi splnil sen

6. září 2021 12:33, David Rathous

Rádio Z

Herečka Eliška Křenková si letos poprvé zahrála na Letních shakespearových slavnostech. Má tedy za sebou pracovní léto. Prozradila, že se jednalo a velkou zkušenost i vzhledem k tomu, že se představení odehrávají venku.
„Ten prostor je prostě jiný než v jakémkoliv jiném divadle. Hlediště je hrozně veliké, asi pro 700 lidí. Nejsou tam stěny, takže akustika není úplně přívětivá. Navíc je to vedle silnice. Člověk tomu musí přizpůsobit jak svůj herecký projev, tak hlas,“ říká Křenková. Představení si ale užila a je ráda, že tuto zkušenost získala. „My tam tak jako blbneme vlastně. Někdo si jde zaběhat, tak já jsem si šla zahrát Bouři,“ dodává herečka, která byla ranním hostem Rádia Z. Ve Studiu ji přivítala moderátorka Petra Květová Pšeničná. Během Letních shakespearových slavností bylo podle Křenkové poznat, že se diváci na kulturní zážitky velmi těší. Divadla se otevřela po dlouhé době a lidé jsou proto šťastní, že mají příležitost vyrazit za kulturou.

Vzápětí po  Letních Shakespearových slavnostech následoval Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, kde byly představeny dva filmy, ve kterých Křenková hrála – Atlas ptáků a Marťanské lodě. Přes léto si proto Křenková moc odpočinku neužila. Atlas ptáků je nový film režiséra Olma Omerzu, ve kterém Křenková hraje vedlejší roli. Spolupráci s tímto režisérem si už Křenková vyzkoušela dříve. „Pracovat s ním mě baví. Je to pro mě zásadní. Tím, že už spolu spolupracujeme dlouho, tak ta práce je kontinuální a díky němu se vyvíjím, protože už mě zná a klade mi překážky, které musím překonávat. A to mě v mé práci posouvá,“ vysvětluje Křenková.

Poslechněte si o rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s herečkou Eliškou Křenkovou.

Odebírat