Interview rádia Z

Herečka Iveta Dušková: Je tolik informací, že se v nich nedá vyznat. Odpovědi a pravdu hledám sama v sobě

21. května 2021 18:00, Hana Vítková

Rádio Z

„Na jevišti na všechno zapomenete. Je to paralelní svět, který si můžete vytvořit podle svého gusta tak, aby vám v něm bylo hezky,“ říká herečka a režisérka Iveta Dušková, která byla hostem v Interview Hany Vítkové.

Dušková je sedmým rokem ředitelkou Divadla Kampa. Vysvětlila, že představení se musí nechat, aby se událo samo. Herci nesmí lpět na tom, že diváci musí reagovat ve chvílích, kdy to oni očekávají. Její manžel Jaroslav Dušek je známý český herec, který se během pandemie často vyjadřoval k aktuálním událostem. „Naprosto ho podporuju v tom, že je statečný a dokáže říkat věci tak, jak jsou,“ říká Dušková.

Denně se prý sama sebe ptá, co by měla společnost udělat, aby byla připravená na podobné situace, v jaké se ocitla během pandemie. „Pomáhá mi vrátit se sama k sobě a přestat poslouchat virtuální realitu. A kladu si otázku, co se okolo mě děje a co se děje ve mně. Je tolik informací a rádoby pravd, které si naprosto odporují. vyznat se v nich je absolutně nemožné. Lidé by měli jít sami do sebe a tam hledat odpovědi a svoji pravdu, protože ta ve virtuální realitě neexistuje,“ myslí si herečka. 

Záznam rozhovoru moderátorky Hany Vítkové s herečkou a režisérkou Ivetou Duškovou si můžete poslechnout zde: 

Odebírat