Ranní host

Herečka Pavla Beretová: Rodinné vztahy byly vždycky komplikované, jinak by nevznikaly všechny ty antické tragédie

8. září 2021 12:48, David Rathous

Rádio Z

Herečku Pavlu Beretovou mohou diváci v současné době vidět v komediálním seriálu České televize Osada. Takové prostředí je jí přitom blízké. „Já jsem od malička chodila do skautu, trávila jsem spoustu času v přírodě. Teď mám i takovou chaloupku. Mám velkou potřebu jezdit do přírody. Ale přímo chataření v nějaké osadě, to jsem nikdy nezažila,“ říká Beretová.
Natáčení bylo podle jejích slov krásné a těší se, jak bude seriál nakonec vypadat. Chalupaření je v Česku velmi rozšířené. Seriál Osada si z něj ale přitom dělá legraci. Postavy jsou podle Beretové napsané karikaturně. „Myslím, že když se lidé umí zasmát sami sobě, tak se budou smát i Osadě. Je pravda, že jsme se trefovali do takových českých vlastností,“ přiznává herečka. Hodně veselo bylo podle ní i během natáčení. O zábavu se na place staral především herec Radek Holub, se kterým podle Beretové „vůbec nešlo točit“.

V současné době ale nemá Beretová příliš času na odpočinek. Práce je během září hodně. „Trošku mi to připomíná minulý rok, jak se všichni v září zbláznili, aby to všechno udělali a stihli,“ dodává Beretová, která byla ranním hostem Rádia Z. Ve studiu ji přivítala moderátorka Petra Květová Pšeničná. Když už si ale herečka nějaký volný čas najde, tráví ho nejraději v přírodě a vyhledává především klid.

V létě hrála Beretová také v představení o Janu Werichovi. Už druhým rokem tak tráví toto období na Letní scéně Musea Kampa, kde si to velmi oblíbila. Zahrála si také ve filmu Atlas ptáků režiséra Olma Omerzu, který nedávno vstoupil do kin. „Olmo se zaměřuje na práci s hercem a je to strašně na jeho filmech vidět. Člověk k němu má obrovskou důvěru. Byla to pro mě obrovská škola,“ pochvaluje si Beretová spolupráci s režisérem, přestože je velmi náročná.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s herečkou Pavlou Beretovou.

Odebírat