Z Cup

Hráči byli svázaní systémem. Soustředili se více na obranu než na kreativitu, hodnotí neúspěch Čechů na MS v hokeji Jiří Šlégr

7. června 2021 14:49, David Rathous

Rádio Z

Čeští hokejisté skončili na Mistrovství světa ve čtvrtfinále, když prohráli s reprezentací Finska 0:1. Pokračuje tak jejich čekání na medaili, kterou na světovém šampionátu nezískali už 9 let. Hostem moderátora Jana Hlocha ve sportovním magazínu Z cup byl bývalý hokejista a olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr.

Kde hledat příčiny toho, že jeden z medailových aspirantů neprošel ani přes čtvrtfinále? „Já myslím, že úplně na začátku. Z nějakého důvodu jsme byli v obrovské křeči a nebyli jsme v takové pohodě jako v přípravě,“ říká Šlegr. Podle něj se měl český tým snažit hrát více přímočaře a těžit z postavení vyšších hráčů před brankou. Do samotného čtvrtfinálového zápasu ale podle Šlegra český tým vstoupil výborně. Na dobře zvolenou taktiku ale Finové výborně zareagovali, dostali se do vedení a soupeře už k ničemu dalšímu nepustili. „Z mého pohledu byli hráči byli hrozně svázaní systémem, soustředili se více na obranu než na svoji kreativitu. V tom byl zakopaný pes, proč jsme nedávali góly,“ dodává bývalý hokejista.

Poslechněte si rozhovor moderátora Jana Hlocha s bývalým hokejistou Jiřím Šlégrem. 

Odebírat