Interview rádia Z

Hraní s kapelou si užívám mnohem více od doby, kdy působím jako solitér, říká zpěvačka Lenka Dusilová

4. června 2021 17:54, Hana Vítková

Rádio Z

Zpěvačka Lenka Dusilová opanovala poslední udílení hudebních cen Anděl. Proměnila tři ze čtyř nominací. „Hudba má pro mě velkou moc. Bez ní bych se asi nedokázala obejít. Hledala bych silnější cesty, jak se vyrovnat se svými stíny. Skrze hudbu můžu odplavovat spoustu důležitých věcí,“ říká Dusilová, která byla hostem Interview Hany Vítkové.

Dusilová své poslední album pojmenovala Řeka. „Všechny hudební nápady, které během posledních sedmi let přicházely, překračovaly písňovou formu. Čím dál tím víc ve svém soliterském světě tíhnu k nějaké provázané hudební vlně, které říkám řeka,“ vysvětluje zpěvačka. Nejprve šlo přitom pouze o pracovní název. Přiznala, že inspirací při tvorbě pro ni bylo také to, že v soukromém životě patrná po svých rodinných kořenech.

Podle zpěvačky je důležité umět se zbavit vlastní sebekontroly a hudbu si užít. Je to ale dlouhodobá práce, stejně jako budování sebevědomí. Pomoci v tom může důvěra k lidem, kterou prý sama dlouho hledala. Od doby, kdy působí jako hudební solitér, si hraní s kapelou užívá mnohem více. Tím, že začala hrát sama, se zbavila paralyzující trémy. „Vytvořila jsem si vlastní hudební svět a jazyk, který má kontinuitu. Myslím, že to byla poctivě vydřená práce,“ dodává Dusilová.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Hany Vítkové se zpěvačkou Lenkou Dusilovou. 

Odebírat