Z Cup

Hranice Barbory Seemanové jsem ještě nepoznala, říká její trenérka Petra Škábová

15. listopadu 2021 14:30, David Rathous

Rádio Z

Plavecká trenérka Petra Škábová vede šest reprezentantů. Největší hvězdou její tréninkové skupiny je mistryně Evropy a olympijská finalistka Barbora Seemanová. „Snažím se o to, aby všichni měli stejnou pozornost a aby výsledky byly dobré u všech,“ říká Škábová.
Tak velká tréninková skupina podle Škábové přináší pozitiva i negativa. „Jsme skvělá parta a je to s nimi opravdu zábavné. Na druhou stranu to přináší určitý tlak na výsledky i na to, abych se zvládla soustředit na všechny,“ přiznává trenérka. Nejtěžší je podle ní vyrovnat se s tím, že pravidelně vždy alespoň jeden z plavců nepodá optimální výkon.

V posledních sezónách nejvíce září Barbora Seemanová. Za jejími výsledky podle trenérky stojí dlouhodobá poctivá práce. „Hned po Riu jsme si řekli: Fajn, zkusila sis olympiádu, ale pojďme se teď soustředit na to, že v Tokiu už to nebude o tom, že se tam budeš oťukávat, ale už budeš chtít uspět. Za cíl jsme si dali být v Top 10,“ říká Škábová ve sportovním magazínu Z cup.

Na trénincích Škábové prostor pro diskuzi není. „Povídáme si ale hodně o jejich pocitech. Když mi někdo přijde říct, že je hodně unavený, tak já na to dám. Oni mi nelžou. Kdyby mi lhali, tak budou sami proti sobě,“ dodává trenérka.

Poslechněte si další díl sportovního magazínu Z cup plaveckou trenérkou Petrou Škábovou.

Odebírat