Ranní host

Hudba a příroda k sobě patří. Živé nástroje elektronika nenahradí, říká herec a zpěvák Igor Orozovič

4. června 2021 11:03, Ondřej Kopa

Rádio Z

Ranním hostem Rádia Z byl herec Igor Orozovič. Ten v současnosti působí mimo jiné v muzikálu Lazarus. „Je to překrásný muzikál, jedna z životních věcí, se kterou jsem se setkal,“ říká herec.

Orozovič hraje také v představení Bezruký Frantík, na kterém se podílí i autorsky. Jde o příběh tělesně postiženého tvrdohlavého kluka, který usiluje o vymanění se ze svého osudu a který na pozadí novodobých českých dějin svádí velký zápas o lidskou důstojnost. Orozovič je také zpěvák. Svoje písničky si ale ve volném čase nepouští, protože by mu to prý lezlo krkem. Přiznal ale, že když slyší nějakou svoji píseň s odstupem, tak ho někdy překvapí.

Moderátor Martin Karlík se ptal také na to, jestli byl Orozovič na vojně. „Bohužel se mi to vyhnulo. Myslím ale, že to není blbá věc. Pokud by byl výcvik na úrovni, taková elegantní vojna, tak by to bylo v pořádku,“ vysvětluje herec. Evropa podle něj zapomněla na to, že hrozba konfliktu nezmizela. Myslí si proto, že vojenský výcvik by svůj smysl měl. Orozovič také prozradil, kde a jak nejraději relaxuje. Je to prý především příroda, odpočine si také u hudby. „Hudba a příroda k sobě samozřejmě patří. Miluju, když se používají živé nástroje, na které hrají živí muzikanti. To žádná elektronika nenahradí,“ dodává herec.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s hercem a zpěvákem Igorem Orozovičem. 

Odebírat