Myšlení první ligy

Ilona Hapková: už od gymplu mi bylo jasné, že se budu posunovat směrem trenérky a za tím jsem si šla

3. září 2021 14:51, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Ilona Hapková je lektorkou Trenérsko-metodické komise Mezinárodní házenkářské federace, kde se věnuje školením trenérů a učitelů. Je také předsedkyní pracovní skupiny programu „Házená ve škole“. V minulosti byla také trenérkou a metodičkou ve francouzském klubu Montpellier Handball.
Jako výkonná sportovní ředitelka působí v projektu “Campus ECOWAS”, který se zaměřuje na přípravu sportovců v propojení se vzděláváním, výzkumem a s kompletním zdravotním zázemím. „Mám to štěstí, že pocházím ze sportovní rodiny. Rodiče i strejda od začátku sportovali. Mamka byla baskeťačka, taťka byl fotbalový brankář. Brácha, ten to dotáhl z nás házenkářů nejdál – reprezentoval českou republiku a hrál hodně vysoko,“ řekla Hapková v pořadu Myšlení první ligy Jana Mühlfeita.

Jako dítě ale začínala Hapková s moderní gymnastikou. K té jí převedla učitelka na základní škole a vydržela u ní devět let. „Protože pocházím ze Zubří, kde holky dělaly gymnastiku a kluci a házenou. Pak jsem ale vyrostla a začaly nábory na házenou, tak jsem neváhala. Míč vyhrál a tady ten kolektivní sport je dodnes mojí srdcovou záležitostí,“ dodala Hapková. Úspěch malého města, jakým je Zubří, v házené je dán podle Hapkové tamní kulturou. Děti dostanou míč do ruky v útlém věku a provází je po celé dětství.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byla Ilona Hapková. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat