Byznys Romany Navarové

Inovace se stává tématem pro každého z nás. Už dávno nepatří jen do oblasti vědy a výzkumu, říká zakladatel Týdne Inovací Lukáš Sedláček

29. září 2021 14:56, Romana Navarová

Rádio Z

Týden inovací je největší českou událostí na podporu inovací. Cílem je seznámit firmy, města a také širší veřejnost s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií a propagovat české inovace a invence. Letošní ročník proběhne od 11. do 18. října po celé České republice. „Tématem i letos bude životní prostředí – inovace, které nám pomůžou předcházet nebo se lépe vyrovnat s klimatickými změnami,“ vysvětluje zakladatel Týdne inovací Lukáš Sedláček.
Souvisejícím tématem Týdne inovací je také cirkulární ekonomika. Jedním z vystupujících bude mimo jiné Václav Smil, světově uznávaný vědec s českými kořeny. Týden inovací se bude zabývat také využitím umělé inteligence a digitální transformace. „Téma inovací se v mnoha zemích stává více a více celospolečenským tématem, je tomu tak i v České republice. Schopnost inovovat a přemýšlet o věcech nově a uvádět nové věci, je něco, co je stále více aktuální,“ říká Sedláček v pořadu Byznys na Rádiu Z. Inovace se už podle něj stávají tématem pro každého z nás a dávno se tak netýkají pouze vědy a výzkumu. Každý tak může být inovátorem v rámci toho, co dělá. Pokud jde o využití umělé inteligence, vede si Česko podle Sedláčka v celosvětovém srovnání průměrně.

„Je hodně oblastí, které můžeme inovovat. Cokoliv, co děláme. Už třeba cestu do práce můžeme zvolit jinou, než kterou volíme každý den. Už jenom tahle volba nám trošku procvičí mozek, je pro nás zdravější a objevím během toho něco nového. Schopnost inovace je tak něco, co nám neustále pomáhá něco nového objevovat a nebýt znuděný životem,“ dodává Sedláček.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové se zakladatelem Týdne inovací Lukášem Sedláčkem.

Odebírat