Interview Martina Kováře

Jan Herget: Doporučuji kombinaci městské turistiky a hor nebo lázní

8. července 2021 17:41, Martin Kovář

Rádio Z

„Pravidla cestování pro očkované budou letos jasnější a bezpečnější,“ řekl v Interview Martina Kováře ředitel agentury CzechTourism Jan Herget. Ještě před dvěma roky přitom řešila Česká republika problematiku overturismu a přeplněnosti některých cestovatelských lokalit jako je Adršpach nebo Praha. Teď je i nedostatek pracovníků v cestovním ruchu a podle Hergeta bude důležité, aby měl cestovní ruch perspektivu, že se na podzim znovu nezavře.

„Právě proto mluvíme o očkování a pravidlech, aby se cestovní ruch nestal nějakou volnočasovou aktivitou pro dva letní měsíce, ale aby to bylo perspektivní odvětví pro zaměstnance,“ říká Jan Herget. Během koronavirové krize se úplně obrátila návštěvnost některých destinací. Nejhůře na tom je městská turistika. „Praha patří mezi ty nejpostiženější, ale je to třeba i Ostrava, kde je obsazenost okolo dvaceti procent,“ dodává Jan Herget.

Czechtourism chce dále rozvíjet projekt Kudy z nudy včetně automatických překladů do angličtiny. Součástí webu bude i indikátor obsazenosti jednotlivých lokalit.

Letos byly jako první vyprodané kempy, apartmány a chalupy. „Ta místa, která jsou na horách nebo u vody, tak jejich obsazenost už dosahuje velkých procent. Nejvyšší čísla, které máme jsou Orlické hory, od pátku do neděle na Lipnu budete mít také velký problém,“ říká k obsazenosti některých regionů Jan Herget, který doporučuje návštěvu a ubytování v městech nebo v lázních. „Kombinace městské turistiky, kde máte levné ceny a kvalitní hotely, a přitom můžete vyrazit i do hor, je optimální kombinace,“ říká Jan Herget v Interview Martina Kováře.

Poslechněte si záznam celého rozhovoru s ředitelem agentury Czechtourism Janem Hergetem:

Odebírat