Zprávy rádia Z

Jihostroj získal historickou zakázku na přístroje pro jihokorejské stíhačky. Ověřili si, že jsme technicky na světové špičce, říká Hynek Walner

27. července 2021 15:30, Matin Karlík

Rádio Z

Firma Jihostroj, která vyrábí hydraulické prvky a letecké přístroje, získala poprvé ve své stoleté historii zakázku na přístroje pro nadzvukové letouny. Pro jihokorejskou stíhačku KF-21 Boramae dosud Jihostroj vyvinul a vyrobil 14 prototypů palivového řídícího systému pomocné energetické jednotky. Sériová výroba této stíhačky by měla začít v roce 2026. „Je to produkt našeho vlastního výzkumu a vývoje s vysokou přidanou hodnotou,“ vysvětlil v ranním vysílání Rádia Z ředitel pro strategii a marketing Jihostroje Hynek Walner. Na podrobnosti se ho ptala moderátorka Petra Květová Pšeničná. Pro Jihostroj rozhodly předchozí zkušenosti. Jedná se už o třetí jihokorejský projekt, na kterém se tato česká firma podílí. „Vždycky to byl úspěšný příběh. S Korejci se dobře spolupracuje. Ověřili si, že jsme technicky na světové špičce,“ dodal Walner.

Rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s ředitelem pro strategii a marketing Jihostroje Hynkem Walnerem si můžete poslechnout zde:

Odebírat