Interview Martina Kováře

Jiří Beran: Povinnou vakcinací se covid neřeší a problém jen odsouvá o několik měsíců dál

22. listopadu 2021 19:17, Martin Kovář

Rádio Z

Povinnou vakcinací se problém covidu neřeší a pouze odsouvá v čase. V Interview Martina Kováře to prohlásil epidemiolog a vakcionolog Jiří Beran. Současná situace podle něj není dobrá, ale čísla pozitivně testovaných údajně nejsou tak důležitá. 
Za mylný postup Beran označuje také lock down společnosti. Jediná cesta je podle něj důsledná péče o lidi, kteří mají skutečné příznaky nemoci. Za klíčový přitom považuje první týden nemoci: „Ten první týden je naprosto klíčový a je potřeba, aby se odborné společnosti dohodly na schématech léčby, kde by se dávaly preparáty, které jsou naprosto bezpečné a jejich podání umožní významnému procentu lidí to, že u nich komplikace nevznikne.“

Povinnou vakcinaci Jiří Beran odmítá. „Řada států to následovat chce a vůbec si neuvědomuje, že vlastně tím ten problém neřeší a jenom odsouvá o několik měsíců dál. Příklady Velké Británie a Švédska ukazují, že tyto státy se s tím dokázaly vyrovnat i bez takto restriktivních opatření,“ dodává epidemiolog, který působí jako ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové.

Současnou situaci nepovažuje za dobrou, ale čísla pozitivně testovaných podle jeho vyjádření nejsou tak důležitá. Od 15. listopadu jsou počty hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče relativně stabilní.

Poslechněte si záznam celého Interview Martina Kováře.


Odebírat