Myšlení první ligy

Jsem vděčná za možnost zatancovat si na karnevalu v Rio de Janeiro. Je za tím dost úsilí, říká tanečnice Veronika Lálová

12. července 2021 12:01, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Tanečnice Veronika Lálová je mistryní republiky v salse. Spolu s hercem Zdeňkem Piškulou zvítězila také v taneční soutěži StarDance. S moderním pětibojařem Davidem Svobodou obsadila Lálová v této soutěži v minulosti třetí místo.

Lálová přijala pozvání Jana Mühlfeita do pořadu myšlení první ligy. Prozradila mimo jiné, jaký je rozdíl mezi tancováním s hercem a sportovcem. „Herec se dokáže pohybovat po parketu a vnímat jeviště trošku jiným způsobem než sportovec, který se na škole tance neučí a má méně zkušeností s kamerami,“ říká Lálová. Oba její partneři ze StarDance ale byli podle jejich slov sympaťáci.

Tanci se Lálová věnuje od útlého dětství. Ve školce začínala s baletem. Později doprovázela Lálová jako malá svou babičku, která organizovala taneční soutěže. „Soutěžící pro mě byly princezny s krásnými šaty, peřím, kamínky. Doma jsem otravovala, že bych chtěla taky tančit. Rodiče mě dali na tancování a celý život mě podporovali. Díky nim tančím,“ vzpomíná tanečnice. Přiznala, že od samého začátku brala tanec hodně vážně a chtěla vyhrávat. Od dětství bylo jejím snem zatancovat si na karnevalu v Rio de Janeiro, který si nedávno splnila. A i tom byl tento rozhovor.

Poslechněte si záznam pořadu Myšlení první ligy. Hostem Jana Mühlfeita byla tanečnice Veronika Lálová.

Odebírat