Myšlení první ligy

Kanoista Lukáš Rohan: Snažím se pracovat na tom, aby byl vodní slalom vidět. Chybí nám aktivní závodníci

22. října 2021 13:05, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Vodní slalomář a stříbrný medailista z Olympiády v Tokiu si v tuto chvíli užívá volna. Na konci září ale ještě absolvoval mistrovství světa. „Byl to poslední závod té, troufnu si tvrdit, veleúspěšné sezóny,“ říká Rohan. Ani o dovolené nezahálí. „Snažím se teď i pracovat na tom, abych byl trošku vidět a aby byl vidět i vodní slalom. Aby to neskončilo jen tím, že jsme měli úspěchy na olympiádě,“ vysvětluje slalomář. 
Přes velké úspěchy, kterých český vodní slalom v posledních letech ve světě dosahuje, se potýká s problémem malé základny především v dětských kategoriích. Jednou z příčin je podle Rohana to, že přestože je vodní slalom jedním z nejúspěšnějších českých sportů, není o něm mezi lidmi příliš velké povědomí. Jako příklad toho, jak úspěšně zpopularizovat sport, uvedl lezení. „Jsem obrovský fanoušek lezení, nejen pasivně, ale i aktivně. Je to můj velký koníček. Sleduju i cestu Adama Ondry a moc se mi líbí, jaký je kolem něj marketing,“ říká Rohan, který přijal pozvání Jana Mühlfeita do pořadu Myšlení první ligy.

Podle Rohana popularitě vodního slalomu ubližuje i to, že sezóna trvá pouze od května do září, během která se koná jen malý počet závodů. O to obtížnější je získat pozornost fanoušků v konkurenci mnoha jiných sportů. Po mistrovství světa se Rohan vydal do Karlových varů a pak vyrazil s kamarády do skal v Rakousku. V současné době dokončuje také magisterské studium na vysoké škole.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byl vodní slalomář Lukáš Rohan. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat