Interview Martina Kováře

Karel Havlíček: Evropa dříve nebo později dojde k nějaké formě povinného očkování

24. listopadu 2021 19:28, Martin Kovář

Rádio Z

Počet nakažených lidí s koronavirem se v České republice znovu zvyšuje. Podle vicepremiéra v demisi Karla Havlíčka tak Evropa dříve nebo později dojde k tomu, že bude potřeba nějaká forma povinného očkování. "Možná, že se začnou povinně očkovat lidé od určitého věku. Ale je zcela patrné, že v určitých zemích se prostě nepodaří zvládnout devadesátiprocentní naočkování," řekl v Interview Martina Kováře. 

“Situace je nepochybně vážná a samozřejmě si to vyžaduje okamžitá razantní řešení. Zasedáme každý den, uvidíme s jakým dalším návrhem přijde ministerstvo zdravotnictví,” popsal Karel Havlíček rozhodování o možném zavedení nouzového stavu. “Nastupující koalice si už zřejmě uvědomuje, že nové dramatické řešení pandemie koronaviru neexistuje. Budoucí vláda nepředstavila žádný geniální recept,” dodal Havlíček ve vysílání Rádia Z.

Jak dále řekl vláda opět spouští program Antivirus, který bude kompenzovat ztráty živnostníkům nebo zaměstnavatelům. Vláda by to měla schválit na svém příštím zasedání.  

Jak hodnotí Karel Havlíček své působení v kabinetu Andreje Babiše? A bude ho naplňovat práce v opozici? I na to se ptal moderátor Martin Kovář. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Odebírat