Myšlení první ligy

Když fanoušci skandují mé jméno, mám husí kůži. Přál bych to zažít každému, říká fotbalový brankář Patrik Le Giang

5. listopadu 2021 14:40, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Patrik Le Giang je fotbalovým brankářem Bohemians 1905. S fotbalem začínal v pěti letech. Do branky se ale poprvé postavil o čtyři roky později. „Byl jsem vždy nejmenší a nejhubenější. Jako nejmladšího mě dali do brány,“ vzpomíná Le Giang.
Jeho otec pochází z Vietnamu, matka je Slovenka. Le Giang se narodil na Slovensku. Z výchovy v dětství si odnesl především disciplínu. „Dnes to beru jako výhodu a využívám to ve svůj prospěch,“ vysvětluje fotbalista. Kromě rodičů Le Gianga ale také velmi ovlivnil jeho starší bratr, který byl jeho největším vzorem. „Díky němu jsem se dostal k fotbalu. On byl mega talent,“ popisuje Le Giang svého bratra, který v patnácti letech přestoupil do Norimberku a stal se kapitánem mládežnického reprezentačního výběru.

Od žáků až do dorostu hrál Le Giang za Fiľakovo na Slovensku. Poté přestoupil do MŠK Žilina. Nejprve na zkoušku, strávil tam ale nakonec osm let a prosadil se až do A týmu. „Tam byl ten přechod do mužského fotbalu. Pak jsem se dostal i do mládežnických reprezentací,“ vzpomíná Le Giang v pořadu Myšlení první ligy. V Česku působí od roku 2016, kdy přestoupil do Vlašimi.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byl fotbalový brankář Patrik Le Giang. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat