Byznys Romany Navarové

Když si nemocné dítě přeje splnit přání někomu dalšímu, dostane vás to do kolen, vysvětlují manželé Vlčkovi, kteří založili další nadaci

14. června 2021 13:47, Romana Navarová

Rádio Z

Generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček patří mezi stovku nejbohatších Čechů. Spolu se svou manželkou Katarínou Vlčkovou nyní založili Nadaci rodiny Vlčkových, které věnovali 1,5 miliardy korun. „Náš krok oslovil spoustu lidí. Byli bychom samozřejmě strašně rádi, kdyby se někteří z nich inspirovali a měli zájem na to navázat,“ říká Vlček. Manželé byli hosty moderátorky Romany Navarové v pořadu Byznys na Rádiu Z.

Vlček přiznal, že jejich rozhodnutí vzbudilo vlnu zájmu mezi současnými nebo potencionálními filantropy. Suma, kterou věnovali na dobročinné účely, je největší v novodobé historii Česká republiky. Manželé Vlčkovi začali pomáhat už v roce 2015, kdy založili nadaci Zlatá rybka, která plní přání těžce nemocným dětem. Dosud udělal radost okolo 670 z nich. „Když si malé, nemocné dítě, přeje splnit přání někomu dalšímu, třeba svojí mamince nebo paní učitelce, tak to dostane do kolen asi každého. Takových přání není tolik, o to jsou ale silnější,“ vysvětluje Vlček.

Nadace rodiny Vlčkových také koupila léta chátrající usedlost Cibulka v Košířích, kde Vlčkovi chtějí otevřít dětský hospic. „Od chvíle, kdy Ondřej cítil, že máme víc peněz než ostatní, začal přemýšlet, jak se o ně podělit,“ říká Vlčková.

Hosty moderátorky Romany Navarové byli manželé Vlčkovi. Rozhovor si můžete poslechnout zde:

Odebírat