Myšlení první ligy

Klaudia Zusková: Člověk má stále prostor na to, aby se rozvíjel. Nikdy nevíme dostatečně dost

8. října 2021 14:02, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Klaudia Zusková je docentkou na Univerzite P. J. Šáfárika v Košicích specializující se psychologii sportu. „Víc a víc se věnuju kvalitě života, životní spokojenosti a pohodě,“ popisuje Zusková. V současné době připravuje také ve spolupráci s Českou televizí naučně-populární magazín Ke štěstí zaměřený na témata zdravého životního stylu pojatého v holistickém přístupu.
„Jsem pro to nadšená už několik let, tato myšlenka vznikla už v roce 2017. Je to sdílený zážitek pomocí herců, kteří si zkoušejí různé metody, jak si můžeme vylepšit život, naše fungování v tom stresujícím každodenním životě,“ říká Zusková, která přijala pozvání Jana Mühlfeita do pořadu Myšlení první ligy.

Tento seriál bude představovat jednotlivé pilíře, které nesmí lidé pro správné fungování ve svém životě opomíjet. Patří mezi ně především spánek, výživa, mezilidské vztahy, otužování, práce i odpočinek. „Člověk má pořád prostor na to, aby se rozvíjel. Nikdy nevíme dostatečně dost a nikdy nemáme dostatek zkušeností, abychom nemohli mít ještě víc,“ vysvětluje Zusková, proč se rozhodla na tomto seriálu podílet. Vysílat se bude od dubna příštího roku na ČT1.

Po celou svou kariéru se Zusková zabývá tématy týkajících se lidské psychiky spojené se zdravým životním stylem a pohybovými aktivitami. Těmto oblastem se věnuje nejen v rámci svého akademického a odborného působení na univerzitách, ale poznatky z nich využívá i při své poradenské a konzultační činnosti v rámci osobnostního rozvoje a sportovně psychologické přípravy. Zaměřuje se na zdravé a efektivní chování lidí ve výkonnostně orientovaném prostředí.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byla Klaudia Zusková. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat