Ranní host

Kvalita a kvantita se rozcházejí, je to jako nůžky, říká výrobce české přírodní kosmetiky Rudolf Mende

14. června 2021 12:29, David Rathous

Rádio Z

Rudolf Mende je zakladatelem firmy Bylineo, která vyrábí českou přírodní kosmetiku. A to výhradně ručně. „Abyste byli výjimeční, tak musíte dělat ručně a musíte dělat jenom z přírodních surovin. A u nás přírodní znamená prakticky jedlé. To znamená velký důraz na kvalitu všeho – obalů i surovin,“ říká Mende, který byl ranním hostem Rádia Z.

Moderátorka Petra Květová Pšeničná se svého hosta ptala, jak se k své profesi dostal. Na začátku všeho byl příběh s krémem, který měl sloužit na podporu hojení bércových vředů. „Já, protože jsem velký logik, tak jsem si tímhle krémem začal mazat obličej. Když to léči poškozenou tkáň, řekl jsem si, co to asi udělá s tou zdravou,“ vysvětluje Mende. Okolí ho od toho odrazovalo. Za tři měsíce se ale začaly dít změny a najednou tento krém chtěli všichni. Mende je rozhodnutý od kvality neustupovat, a to i přesto, že Bylineo nebude schopné uspokojit veškerou poptávku.

„Vždycky zůstaneme přírodní a domácí v tom pravém slova smyslu. Kvalita a kvantita se rozchází. Je to jako nůžky,“ říká Mende. V rozhovoru také prozradil, že do místnosti, kde se krémy plní do krabičky, nesmí nikdo, kdo má špatnou náladu. „I pákou na plničce předáváte energii. Ten, kdo si to koupí, nechce zápornou energii,“ dodává Mende.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s Rudolfem Mendem, výrobcem české přírodní kosmetiky Bylineo. 

Odebírat