Byznys Romany Navarové

Manažerka roku Kateřina Kupková: Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena. Musíte jen prokázat, že máte odvahu

25. října 2021 15:48, Romana Navarová

Rádio Z

Ve 28. ročníku soutěže Manažer roku zvítězila Kateřina Kupková, generální ředitelka a předsedkyně představenstva firmy na výrobu buničiny Lenzing Biocel Paskov. „Byla jsem velmi příjemně potěšena, že jsem vyhrála v tak silné konkurenci. Je to pro mě významné ocenění, kterého si velmi vážím,“ přiznává.
Kupková je absolventkou ekonomické fakulty Vysoké školy Báňské. Poté pracovala jako finanční auditorka. V Biocelu Paskov začínala před dvaceti lety na pozici manažerky kontroly. „Získala jsem ohromné zkušenosti s tím, jak to v naší firmě funguje a později jsem postoupila na funkci finanční ředitelky a vypracovala se do představenstva firmy,“ popisuje Kupková. Řízení celé společnosti převzala na konci roku 2019. Před tím, než někdo nastoupí do manažerské funkce, je podle Kupkové důležité poznat procesní záležitosti firmy – tak jako to bylo v i v jejím případě a jak to nyní sama vyžaduje i od ostatních.

„Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena. Je třeba pouze prokázat, že máte odvahu a umět si prosadit svůj názor, pokud věříte, že je správný a ku prospěchu věci,“ říká Kupková v Byznysu na Rádiu Z. Pořadem provází moderátorka Romana Navarová. Kupková v rozhovoru také prozradila, že jako malá nejprve snila o tom, že bude kuchařkou a později letuškou. To, že bude manažerkou, ji tehdy vůbec nenapadlo. Během kariéry ji podle jejích slov nejvíce ovlivnili lidé, které během své cesty potkala. „Byli to velmi kompetentní lidé, výborní manažeři a já jsem se od nich měla hodně co učit. Prostředí, kde jsem získávala první zkušenosti, mě velmi ovlivnilo správným směrem,“ dodává Kupková.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s manažerkou roku Kateřinou Kupkovou.

Odebírat