Ranní host

Měli jsme obavy, jestli budou lidé chtít chodit na koncerty. Zájem je ale velký i ze strany umělců, říká organizátor letní scény Lucerna Music Baru Telenský

15. července 2021 12:19, Ondřej Kopa

Rádio Z

Letní scéna Lucerna Music Baru se přesunula do areálu pražských ledáren Braník. Proč se organizátoři rozhodli přesunout z výstaviště v Holešovicích prozradil v ranním vysílání Rádia Z dramaturg a producent Jaromír Telenský. „Dostali jsme prostor k tomu, abychom si toto místo uzpůsobili podle svých představ. Areál si můžeme přizpůsobit koncertům, to byla velká výzva. Domluvili jsme se na dlouhodobém, několikaletém užívání,“ říká Telenský.

To obnášelo ale také velké investice. Mimo jiné bylo nutné zavést nové sítě, vyměnit trávník a zpevnit plochu. Při projektování areálu se zohlednilo také to, že bude nutné dodržovat protipandemická opatření. Telenský je za tyto prostory rád také z toho důvodu, že v Praze podobných míst pro open air koncerty mnoho není. Dodal, že jsou rádi, že lidé mají o kulturu a hudbu po zmírnění pandemické situace zájem. Přiznal ale, že při přípravách tohoto projektu panovaly obavy, jestli lidé budou po dlouhé pauze chtít chodit na koncerty.

Velký zájem o koncerty je podle Telenského také ze strany umělců. „Jsou vyhladovělí po zážitcích. Bylo zajímavé pozorovat první koncerty. Bylo vidět, jak si to muzikanti užívají, ale zároveň byli trošku nervózní, protože vypadli z pravidelného rytmu hraní,“ dodává Telenský. Do poloviny září zde proběhne ještě 40 koncertů. Moderátor Nikola Bojčev se ptal také na to, jak Lucerna Music Bar zvládl přestát období pandemie, kdy žádné koncerty pořádat nemohl. 

Poslechněte si rozhovor moderátora Nikoly Bojčeva s organizátorem letní scény Lucerna Music Baru Jaromírem Telenským. 

Odebírat