Interview rádia Z

Místopředseda ČOV Šuman: Na Olympiádě dětí a mládeže byly osobnosti, které v budoucích letech budou dělat čest českému sportu

8. července 2022 16:24, Hana Vítková

RádioZET.cz

„Na X. Letní olympiádě dětí a mládeže jsem zkoušel navštívit co nejvíc sportovišť. Je vidět, že covid sice zasáhl do sportující mládeže a některé sporty s tím bojují relativně hodně špatně, ale na té nejtalentovanější části se to tolik neprojevilo. V individuálních sportech se překonávaly desítky a stovky osobních rekordů,” říká místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman, který byl hostem Sportovního interview na Rádiu ZET. 
„Desátá Letní olympiáda dětí a mládeže se nám vyvedla výborně. Už úvodní ceremoniál na olomouckém stadionu, kde byl de facto sedmitisícový dav, vytvořil úžasnou atmosféru. I ze zkušenosti můžu říct, že se naprosto vyrovnala atmosféře, která bývá na velkých olympiádách,” popisuje Filip Šuman.

„Za deset let je olympiáda v australském Brisbane. Sportujícím, kteří tady bojovali, v té době bude kolem čtyřiadvaceti let. Určitě řada z nich bude vzpomínat na to, jak jejich velká sportovní kariéra začala v Olomouckém kraji,” usmívá se místopředseda ČOV. „Jsem optimista. I pro nás je toto vědomí velká odměna a velká motivace pořádat tento projekt i nadále.”

Poslechněte si celé Sportovní interview Jana Hlocha o Olympiádě dětí a mládeže: 

Odebírat