Ranní host

Mohli bychom přijít do jakékoliv společnosti a uvidíme, že až 90 procent lidí sedí špatně, říká prezident Asociace českých masérů Dominik Volavý

25. ledna 2022 13:05, Kristýna Kovářová

RádioZET.cz

Masér Dominik Volavý na člověku pozná hned, zda má nějaký problém a potřeboval by masáž. „Daný člověk například nedrží vzpřímenou postavu, je poznat, že jsou některé svaly povoleny, některé naopak zatuhlé,“ popisuje prezident Asociace českých masérů Dominik Volavý.
Jak je těžké naučit se být masérem? „Pro někoho je to naprosto přirozená věc, takže se to ani nemusí moc učit, stačí si udělat jen kurz, aby za masáže mohl brát peníze. Přijdou ale i tací, kteří se chtějí stát profesionálním masérem, ale bohužel na to nemají žádné vlohy a nikdy se to nenaučí,“ dodává Volavý s tím, že hlavní je mít cit v prstech a rukách.

Dobrého maséra prý poznáme zejména podle toho, zda nám sedí jako člověk. „Není to jen o tom, že ten masér umí perfektní techniky nebo je šikovný, je to o celé osobnosti toho maséra, musí vám být příjemný, každému může sedět někdo jiný,“ uzavírá prezident Asociace českých masérů Dominik Volavý.

Rozhovor moderátora Martina Karlíka s prezidentem Asociace českých masérů Dominikem Volavým si poslechněte zde:


Odebírat