Interview Rádia Zet

Na popularitě florbalu u nás má určitě vliv obliba hokeje, říká florbalistka Jana Christianová

1. července 2022 14:42

RádioZET.cz

„Jsme hokejový a fotbalový národ. Tím, že je florbal poměrně dostupný sport, kdy vám už od dětské kategorie stačí hokejka a boty a nemusíte kupovat drahé vybavení, spousta rodičů dává děti na florbal. Je to taková v uvozovkách levnější alternativa, ale stal se z toho fenomén,” myslí si reprezentační florbalová brankářka Jana Christianová, která byla hostem Sportovního interview Jana Hlocha na Rádiu ZET. 
„Pro nás v Česku, ve Švýcarsku, Finsku a Švédsku je florbal jeden z nejzajímavějších sportů. Mimo tyhle čtyři země není na takové úrovni, aby se mohl rovnat světové špičce. Je tam velký kvalitativní a výkonnostní rozdíl,” říká Christianová, proč podle ní florbal ještě nepatří mezi olympijské sporty. „V Americe se prakticky nehraje, což je jeden z hlavních důvodů, proč zatím není tak rozvinutý. Je to tam maximálně nějaký doplňkový sport pro hokejisty.”

Snahy o to, aby se florbal stal olympijským sportem, ale jsou. „Florbal se na světové hry dostal na poslední chvíli. Je to přechodné období, kdy se zkouší, jestli jsou dané sporty vhodné pro olympijské hry. Zatím to vypadá, že se to bude týkat pouze mužské kategorie. Asi kvůli tomu, aby bylo vidět, jestli na to florbal má,” komentuje Jana Christianová. „Mužský florbal je asi nejlepší, aby se to na něm ukázalo,” myslí si třikrát vyhlášená členka All Star týmu na mistrovství světa Jana Christianová.

Poslechněte si celé Sportovní interview Jana Hlocha s florbalistkou Janou Christianovou: 

Odebírat