Dopolední host

Natáčení v Los Angeles pro mě bylo snem, který jsem si ani netroufl snít, říká režisér Jan Pavlacký

3. června 2021 14:31, Ondřej Kopa

Rádio Z

Dopoledním hostem Rádia Z byl režisér Jan Pavlacký, který pro Netflix natočil několik sérií úspěšného seriálu Haunted. „Natáčení v Los Angeles pro mě bylo snem, který jsem si ani netroufl snít. Uvědomuju si, že Haunted je malý seriál, ale zkušenosti a zážitky jsou neuvěřitelné. V to jsem ani nedoufal,“ říká Pavlacký.

Příběh seriálu vychází ze skutečných zážitků lidí především ze Spojených států amerických, kteří zažili něco nadpřirozeného. Epizody tvoří z části výpovědi těchto lidí, z části potom hraný příběh. Jak se Pavlackému podařilo prosadit se u filmu v Los Angeles? „Je to spoustu věcí dohromady. Mám velmi dobré vztahy s česko-americkou produkcí Milk & Honey pictures, které mají kanceláře jak v LA, tak v Čechách. Ta mě nabídla do výběrového řízení,“ vysvětluje režisér. Natáčení seriálu probíhá v České republice i v USA. Filmové řemeslo se v Česku od toho amerického podle Pavlackého v zásadě ničím neliší.

„Natáčení během pandemie bylo náročné. Mně to ale paradoxně trošku pomohlo, protože jsem měl více času na psaní a adaptování příběhů,“ dodává Pavlacký. Několikrát se také prý stalo, že bylo nutné některého herce na poslední chvílí přeobsadit. Moderátor Ondřej Kopa se svého hosta také ptal na to, jaké je to pracovat pro Netflix. Podle Pavlackého nabízí tvůrcům hodně svobody. Filmový průmysl se během pandemie hodně změnil, na Netflixu běží řada premiér. Pavlacký ale doufá, že se role kinosálů znovu vrátí. Sdílený zážitek z celovečerního filmu podle něj Netflix kinům sebrat nemůže. 

Rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s režisérem Janem Pavlackým si můžete poslechnout zde: 

Odebírat