Ranní host

Naučit Čechy jíst zdravě je běh na dlouhou trať, sladkostí se ale vzdávat nemusíte, říká Michal Hubík

2. prosince 2021 11:16, Kristýna Kovářová

Rádio Z

Naučit Čechy zdravě jíst je během na dlouho trať, říká Michal Hubík, zakladatel Aktinu – společnosti, která si právě tohle klade za svůj cíl. „Je to těžké. Musíte se to učit celý život. Ve školách se toho o zdravé výživě moc neříká, doma tyto návyky taky nejsou úplně skvělé,“ vysvětluje Hubík.
Lidé se o zdravou stravu začínají zajímat až v době, kdy se necítí dobře. „Začnou hledat na internetu, kde je ale těch informací obrovské množství a snaží se v tom nějak vyznat. My jsme měli podobný problém, proto jsme už před 11 lety založili Aktin,“ říká Hubík. Přiznal, že i pro něj motivací začít se zajímat o zdravou stravu bylo to, že se necítil dobře a bojoval s nadváhou. Nejprve začal cvičit. „U cvičení teprve zjistíte, co všechno ta strava znamená, abyste měl nějaké výsledky. Tam se to všechno nastartovalo,“ vysvětluje Hubík, který byl ranním hostem Rádia Z. Ve studiu ho přivítal moderátor Nikola Bojčev.

Problémem podle Hubíka je to, že pokud jde o stravu, mají lidé dnes příliš mnoho možností. Většina z produktů nabízených v supermarketech ale není vhodná, myslí si Hubík. Lidé by měli více přemýšlet nad tím, jaké potraviny a kde nakupují. „Začněte více přemýšlet, co to jídlo je a co s vámi dělá,“ radí Hubík. Překážkou je ale velké množství informací, které se o stravování objevují především na internetu. Mnoho z nich je přitom nepravdivých. Důležitá je proto také obezřetnost.

Poslechněte si rozhovor moderátora Nikoly Bojčeva se zakladatelem Aktinu Michalem Hubíkem.


Odebírat