Dopolední host

Nejhorší na mé práci je to, že musíme někoho odmítnout, říká zakladatel charitativního týmu osobností Real Top Praha

21. října 2021 14:18, Ondřej Kopa

Rádio Z

Real Top Praha je sportovní tým složený z osobnosti kulturního a sportovního života, který sdružuje přibližně 100 členů. Podporuje nejrůznější charitativních akce, převážně sportovní. Na dobročinné účely vybral dosud už přes 30 milionů korun. „Nejhorší na mé práci je to, že musíme někoho odmítnout. Nemáme kapacitu pomoci všem, říká zakladatel Alexandr Smita.
Real Top Praha vznikl v roce 2000. Od té doby se zúčastnil přes 300 různých akcí a pomohl více než 250 dětem. Nejvíce akcí absolvuje Real Top Praha především přes léto, kdy má program nabitý. Téměř každý víkend tým osobností někde hraje. I proto je potřeba mít tak širokou soupisku. Plán všech akcí proto Smita členům týmu rozesílá obvykle už v únoru.

Kromě herců a sportovců najdete mezi členy také například sportovního komentátora Jaromíra Bosáka, který zápasy podle Smity nejvíce prožívá. „Je jeden z nejstarších, je to největší srdcař a hlavně hraje stopera. My hraje systém 1-9, takže Míra tam je sám,“ říká s úsměvem Smita, který byl hostem moderátora Ondřeje Kopy v dopoledním vysílání Rádia Z.

Nápad přitom vznikl náhodou v pražských Stodůlkách. „Na turnaji jsem se poprvé potkal s Ivanem Trojanem a Ondrou Vetchým. S kluky jsme si lidsky sedli a oni mě pozvali na své nedělní fotbálky. Pak jsme si dali pivko a tehdy vznikla myšlenka, že by se ten potenciál dal využít a mohli bychom pomáhat,“ vzpomíná Smita.

Poslechněte si rozhovor moderátora Ondřeje Kopy se zakladatelem týmu osobností Real Top Praha Alexandrem Smitou.

Odebírat