Byznys Romany Navarové

Nikdy byste neměli investovat do něčeho, čemu vůbec nerozumíte, říká zakladatel akciového fondu Alethes Václav Podzimek

25. dubna 2023 13:00

RádioZET.cz

„Měli byste se dobře zajímat o ten hlavní fundament firmy, která dané akcie vydává. Pokud možno byste měli rozumět co nejlépe tomu byznysu. Ideálním případem je, když s tím moje profese souvisí. Dává mi to totiž určitý náskok před někým, kdo se v tom oboru nepohybuje a tudíž tomu tolik nerozumí. To celé je základ – držet se svého a neinvestovat do něčeho, čemu vůbec nerozumím, říká zakladatel akciového fondu Alethes Václav Podzimek, který byl hostem byznysového magazínu Rádia ZET.

Podzimek začínal v úplně jiném oboru. „Původně jsem daňový poradce a účetní auditor. Když jsme se společníkem, kterého znám už od dob studií na gymnáziu, začínali, tak byly kupodivu podobné problémy, jako jsou dnes. Úrokové míry byly tehdy také velmi vysoko a získat peníze na podnikání byl oříšek. Úroky se blížily 20 procentům, to bylo složité zaplatit z jakéhokoliv investičního fondu,“ dodává Podzimek.

Ten se vyjádřil také k tomu, co by nás před investicí mělo varovat. „Zisk je vždy v těsné korelaci s rizikem. Pokud někdo nabízí extrémně vysoký zisk, měl bych se sám sebe zeptat, jak vysoké je to riziko. Je to přímá úměra,“ zakončuje.

Celý rozhovor si poslechněte zde:

Odebírat