Ranní host

O záchraně divadla zatím řeč být nemůže, plavací kruh je ale v dohledu, říká ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek

10. června 2021 12:53, Ondřej Kopa

Rádio Z

Pandemická situace v Česku se zlepšuje, kultura se ale vzpamatovává velmi pomalu. Ranním hostem Rádia Z byl ředitel Hudebního divadla Karlín. „Nemáme jasno v tom, co nás čeká v nejbližší době. Děláme ale maximum, abychom z této situace vykličkovali. Troufám si tvrdit, že aspoň malinko se mi to daří,“ říká Kulhánek.

V rozhovoru přiznal, že v říjnu loňského roku tušil, že hrají na dlouhou dobu naposledy. „Věděl jsem, že je otázka času, jestli nás zastaví nedostatek účinkujících, kteří budou buď nemocní nebo v karanténě, nebo nás zastaví hygienici,“ vysvětluje ředitel divadla. Vánoční představení ani divadelního silvestra proto ani nepřipravoval. A začal rovnou plánovat letní scénu. Tu bude mít Hudební divadlo Karlín v Letňanech, kde během července a srpna, pokud se pandemická situace nezhorší, odehraje řadu představení.

Vstupenky se ale zatím příliš neprodávají. „O záchraně zatím nemůže být řeč, ale v dohledu máme zatím aspoň plavací kruh, tak snad k němu doplaveme,“ dodává Kulhánek. Obává se ale toho, že letos na podzim se situace znovu zhorší. Nevidí prý žádný důvod, proč by tomu mělo být jinak než v loňském roce. Kulhánek je také producentem. Moderátor Nikola Bojčev se Kulhánka ptal i na tuto roli. Čeští diváci jsou podle něj hodně specifičtí. „Český muzikálový divák je celosvětová anomálie. Tak pregnantní vyžadování hvězd, to nikde jinde ve světě nemá obdoby,“ vysvětluje Kulhánek. 

Poslechněte si rozhovor moderátora Nikoly Bojčeva s ředitelem hudebního divadla Karlín Egonem Kulhánkem. 

Odebírat