Z Cup

Ode mě se toho příliš neočekává, role outsidera mi vyhovuje, říká kanoista Lukáš Rohan před olympiádou

21. června 2021 15:07, David Rathous

Rádio Z

Kanoista Lukáš Rohan ovládl v polovině června závod Světového poháru v pražské Troji. A to i přes trestný šťouch hned v první bráně. Na domácí půdě šlo přitom o Rohanovo první vítězství v seriálu. Jeho pozornost se ale už upíná k olympiádě, která za měsíc vypukne v Tokiu.

Rohan, který bude pod pěti kruhy závodit poprvé, byl hostem sportovního magazínu Z cup. V rozhovoru s moderátorem Janem Hlochem prozradil, jaká jsou jeho očekávání směrem k olympiádě. „Doufám, že za měsíc, kdy odletíme do Tokia, se budu cítit ještě o něco lépe než teď a že se mi podaří načasovat formu tak, aby byla životní,“ říká Rohan. Tlak na výsledek ale necítí.  „Moje výhoda je ta, že já z těch našich čtyř lodí, pokud jde o vodní slalom, jedu v roli největšího outsidera. Ode mě se toho moc nečeká. Tahle role mi vyhovuje,“ dodává kanoista. Podle jeho slov pro něj není cílem medaile, ale především dobrý výkon.

Hostem moderátora Jana Hlocha ve sportovním magazínu Z cup byl kanoista Lukáš Rohan. Rozhovor si můžete poslechnout zde: 

Odebírat