ZET Cup

Ondřej Zdráhala: Za pár let bychom se mohli dostat do úzkého okruhu favoritů na zisk medaile z mistrovství světa

16. ledna 2023 17:31, Michael Ransdorf, Jan Hloch, Zet.cz

RádioZET.cz

Reprezentační kariéru ukončuje brankář Martin Galia. Prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala v magazínu ZET Cup stálici českého výběru poděkoval. „Jsem rád, že se chce zapojit do výchovy talentů a bude pokračovat v házené nadále. Myslím si, že i díky němu budeme v budoucnu schopni konkurovat těm nejlepším,“ říká Ondřej Zdráhala, který byl hostem Jana Hlocha na Rádiu ZET. 

V očích bývalé reprezentační spojky se daří zapojit i zahraničním trenérům ženské i mužské reprezentace. „Chtěl jsem do týmu vnést profesionalitu, chuť a víru v to, že můžeme porážet ty nejlepší. Za pár let bychom se mohli dostat do úzkého okruhu favoritů na zisk medaile na mistrovství Evropy nebo světa,“ vysvětluje Ondřej Zdráhala. Krátkodobějším cílem je však postup na evropský šampionát mužů a ženský světový šampionát společně s postupem na olympiádu v Los Angeles v roce 2028.

V mužské reprezentaci přichází podle Zdráhaly konec hráčské generace Filipa Jíchy. „Nastane úplná obměna. Myslím, že hráči, kteří vyrůstali v reprezentaci už pět let, jsou na takové úrovni na hřišti i mimo hřiště, aby to dokázali zvládnout,“ uzavírá Ondřej Zdráhala.

Poslechněte si i další aktuality ze světa sportu v celém magazínu ZET Cup:

Odebírat